PTPiPN
Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych
Strona główna Aktualności Struktura PTPiPN Działalność PTPiPN Konferencje i warsztaty Materiały szkoleniowe Światowy Dzień Wcześniaka Galeria Pliki do pobrania Przydatne linki Kontakt Napisz do nas Polityka prywatności  

Aktualności

Standard postępowania z ciężarną i noworodkiem w przypadku COVID-19
March 30th, 2020 1:27 pm     A+ | a-
Przebieg epidemii wymusza na nas wszystkich szybkiego podejmowania decyzji, pracy w odmiennych, często zmieniających się warunkach, w stresie. W takiej sytuacji rodzą się wątpliwości, "czy moje działania są odpowiednie?", "czy są zgodne z najnowszymi wytycznymi?", "czy jestem bezpieczna/ny?", "gdzie szukać pomocy?".

Na naszej stronie staramy się przybliżać Wam ten temat i zamieszczać najnowsze zalecenia dotyczące postępowania z matką i noworodkiem zakażonych lub podejrzanych o zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.  

W zakładce "Pliki do pobrania" dodałyśmy "standardy postępowania z ciężarną i noworodkiem w przypadku COVID-19", "minimalny zestaw środków ochrony indywidualnej dla osoby pobierającej wymaz, opiekującej się zakażonym" oraz "zalecenia WHO dotyczące zasad opieki domowej pacjentów podejrzanych o zachorowanie na COVID-19 oraz zasady postępowania z osobami z kontaktu".

Prosimy czytajcie zalecenia i stosujcie się do nich, pobierajcie je z naszej strony lub innej zaufanej (MZ, GIS, NFZ, inne Towarzystwa Naukowe). Możecie je również przesłać swoim koleżankom i kolegom, aby każdy pracownik Ochrony Zdrowia mógł z nich korzystać. smiley
No comments posted...
Leave a Comment
* Name
* Email (will not be published)
*
* Enter verification code
* - Reqiured fields
 
Older Post Home Newer Post