PTPiPN
Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych
Strona główna Aktualności Struktura PTPiPN Sprawy członkowskie Konferencje i warsztaty Materiały szkoleniowe Światowy Dzień Wcześniaka Galeria COVID-19 Przydatne linki Kontakt Napisz do nas Polityka prywatności  

Aktualności

Światowy Dzień Wcześniaka
January 17th, 2018 6:51 pm
Wielkimi krokami, lub jak kto woli - maleńkimi stópkami, zbliża się kolejny, już siódmy, Światowy Dzień Wcześniaka. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w obchodach i nadsyłania nam zdjęć relacjonujących Wasze świętowanie. Przesłane fotografie zostaną zamieszczone na naszej stronie. W zakładce Światowy Dzień Wcześniaka przedstawiamy relacje z obchodów tego dnia w latach poprzednich w poszczególnych ośrodkach neonatologicznych.
Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego
January 17th, 2018 6:50 pm
Jako Stowarzyszenie podjęłyśmy starania o powołanie Krajowego Konsultanta w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się zrealizować tę ideę.
Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego dla pielegniarek i położnych
January 17th, 2018 6:50 pm
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w których może być prowadzona specjalizacja i kursy kwalifikacyjne (Dz.U.2013.1562) pielęgniarki i położne nadal będą mogły odbywać szkolenie w ramach specjalizacji z pielęgniarstwa neonatologicznego
Normy zatrudnienia
January 17th, 2018 6:50 pm
Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych zbiera materiały dotyczące opracowania norm zatrudnienia w oddziałach neonatologicznych, celem opracowania rekomendacji. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt.
Materiały szkoleniowe
January 17th, 2018 6:47 pm
Zachęcamy do przysyłania swoich artykułów / rekomendacji, dotyczących pielęgniarstwa neonatologicznego, które będziemy umieszczać na naszej stronie internetowej w zakładce Materiały szkoleniowe. Już teraz mogą tam państwo znaleźć artykuł na temat utrzymania prawidłowej temperatury ciała noworodka, który został napisany przez członkinie naszego Towarzystwa oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Artykuł ten opublikowany był w numerach 6/2010 i 7–9/2010 Biuletynu  Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi w 2010 roku, ale nadal jest aktualny. Wszystkim zainteresowanym polecamy jego lekturę.