PTPiPN
Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych
Strona główna Aktualności Struktura PTPiPN Sprawy członkowskie Konferencje i warsztaty Materiały szkoleniowe Światowy Dzień Wcześniaka Galeria COVID-19 Przydatne linki Kontakt Napisz do nas Polityka prywatności  

Aktualności

Rekomendacje Konsultanta Krajowego ds. neonatologii
March 21st, 2020 1:46 pm
Prof. Ewa Helwich, konsultant krajowa ds. neonatologii wydała rekomendacje dotyczące karmienia piersią przez matkę zakażoną koronawirusem oraz diagnozowaną w kierunku COVID-19. Zgodnie z nimi: Wyniki badań dotyczące braku przedostania się koronawirusa do pokarmu matek są oparte na niewielu przypadkach, dlatego powinny być traktowane z dużą ostrożnością. W przypadku kobiet zakażonych koronawirusem lub w okresie diagnozowania w kierunku COVID zalecana jest izolacja dziecka od matki. Należy umożliwić matce odciągane mleka, by utrzymać laktację. Po potwierdzeniu ustania ryzyka transmisja zakażenia z matki na dziecko (dwukrotny ujemny test u matki zakażonej i pojedynczy test ujemny u podejrzanej) możliwe jest karmienie naturalne.
Koronawirus SARS-CoV-2 Zalecenia i wytyczne
March 19th, 2020 2:42 pm
Drogie koleżanki i koledzy, W zakładce "Pliki do pobrania" umieściłyśmy zalecenia i wytyczne dotyczące postępowania z matką i noworodkiem. Znajdziecie tam: Prezentację "Postępowanie przy podejrzeniu zakazenia 2019-nCoV u noworodka" przez Krajowy Konsultanta w dziedzinie neonologii prof. Ewę Helwich oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego prof. Ryszarda Lauterbacha, Komunikat Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego dr hab. Grażyny Iwanowicz-Palus, Komunikat NRPiP dla pielęgniarek i położnych, Podsumowanie rekomendacji CDC i Akademia Medycyny Karmienia Piersią dot. karmienia piersią noworodków matek podejrzanych o zakażenie SARS-CoV-2 lub chorych na COVID-19, Tymczasowe zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawowaniu opieki domowejSchemat postępowania dla POZ i NiŚOZ, Zalecenia dotyczące porodu w sprawie potwierdzonego przypadku kobiet ciężarnej wirusem COVID-19.
Koronawirus SARS-CoV-2
March 16th, 2020 7:56 pm
Drogie koleżanki i koledzy na Waszą prośbę stwarzamy możliwość poruszania zagadnień epidemiologicznych i organizacyjnych związanych z pandemią. Wszystkie problemy, które nurtują nasze środwisko możemy na bieżąco wspólnie rozwiązywać. Jest to nowa sytuacja dla wszystkich, ale to nie oznacza, że mamy pozostawać bierni. Prosimy Was przede wszystkim o profesjonalne podejście do problemu: aktywne włączanie się w działania profilaktyczne i edukacyjne związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii SARS-CoV-2, śledzenie aktualnych informacji GIS, MZ i NFZ oraz stosowanie się do wytycznych, Jeśli macie wątpliwości piszcie na blogu, piszcie maile (info@ptpipn.pl) lub telefonujcie do nas (737 173 696) postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania. Wymieniajmy się poradami i doświadczeniami. smiley Przypominamy, że na stronie Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego uruchomiono punkt informacyjno - konsultacyjny dla pielęgniarek i położnych, czynny codziennie w godz. 9:00 - 21:00 pod nr telefonu: 512 723 999 oraz 530 553 324.
Neonursing 2019
July 31st, 2018 5:30 pm
neonursingSerdecznie zapraszamy pielęgniarki i położne pracujące na oddziałach neonatologicznych i OION-ach do udziału w III Konferencji Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych pt. "NEONURSING- 2019". Termin: 14-15 czerwca 2019. Miejsce: Hotel Ambasador Premium w Łodzi ul. Kilińskiego 145 Szczegółowe informacje w tym ramowy program oraz formularz rejestracji będą dostępne niebawem. Organizacją Konferencji zajmuje się : Centrum Doradczo-Szkoleniowe PROVENA Kontakt: e-mail: biuro@provena.com.pl, tel. 695 271 227
Składki członkowskie
January 17th, 2018 6:51 pm
Numer konta bankowego, na który można wpłacić składkę członkowską (50zł/rok), za rok bieżący, jak również za rok 2013,to:   47 1940 1076 3124 7348 0000 0000 W tytule przelewu prosimy o wpisanie swoich danych i rok, za który wpłacana jest opłata członkowska. Przypominamy, że zgodnie ze statutem PTPiPN, składka powinna być wpłacona do końca maja każdego roku.